Raido ja Kreete
Meie pulm
Pruutpaarist
Meie lugu
Pruut
Peigmees
Meie elu
Päevik
Pildialbum
Kommentaarid
Tutvumine

Meie tutvumise kohta on üpris keeruline fikseerida. Olin Raidost enne pisut kuulnud, sest mu parim sõbranna oli tol hetkel koos tema parima sõbraga. Raido minust vist ei teadnud küll midagi.

Esimest korda viibisime ühes seltskonnas Sammulis, kunagi ammu-ammu. Aastaid hiljem nägin teda uuesti kusjuures enda kodus! Vanemad olid kuhugi läinud ning siis otsustasin korraldada väikese peokese. Ka tema sattus kuidagi sinna. Mäletan, et Raido laulis mu rõdul konnalaulu, kuid me vist isegi suhelnud. Teisi nende seltskonnast teadsin, kuid tema oli siis see, kes nendega kaasa oli sattunud.

Uuesti nägin teda järgmisel päeval oma klassiõe sünnipäeval. Mäletan, et kallistasin teda viisakusest, kuid ei mäleta, et oleksime vestelnud millestki erilisest. Raido ja tema parim sõber tulid sinna, et mu parim sõbranna peale võtta.

Jutustama hakkasime mõned päevad hiljem Krapi rannas. Nende seltskond läks mere äärde ja mu parim sõbranna Marianne kutsus mind ka kaasa. Hakkasime pikemalt rääkima siis, kui teised läksid metsa lõkkematerjali otsima. Issand - ta ei meeldinud mulle üldse! Ma ausalt ei sallinud teda kohe üldse ja tema mind ka mitte. Mäletan, et nokkisime üksteise kallal ja see oli selline irooniline naljatlemine, ei olnud flirt. Öösel jäime jälle kahekesi istuma, sest teised läksid unedemaale. Mäletan, et saime isegi normaalselt omavahel räägitud, aga mina ei arvanud temast ka siis midagi, kuid meil hakkas aina lõbusam. Lõpuks tuiasime Krapis telkide vahel ringi ja sattusime jutu peale inimestega, kes olid pärit Suure-Jaanist. Mina neid ei teadnud, küll aga tundsid nemad minu õde. Seal siis Raido esines ka natukene. Kiikus puude otsas nagu ahv ja lendas sealt ka koos oksaga alla. See vist oli esimene kord, kus naersin tema tõttu südamest. Järgmisel päeval suundusin koju ning läksime emaga Mallorcale. Ei arvanud, et selle inimesega suhtlema hakkan.

Küll aga sattusime kokku kuidagi Facebookis, kus ta hakkas nõudma, et tooksin talle reisilt uued päikeseprillid. Neid ta ei saanud, kuid samal öösel, kui reisilt tagasi tulin, sattusime kokku mu sõbranna Laura aias ja sealt siis hakkasime ka igapäevaselt suhtlema. Olime sõbrad pikalt. Käisime palju ringi ja folkisime koos. Sain tuttavaks ka tema seltskonnaga ja mul oli hea meel, et leidsin endale sellise sõbra, kellega sai väga palju nalja ning kes viitsis seigelda. Mina temas nägin kui vaid head sõpra ja tema minus täpselt samamoodi.

Kord saabus päev, kus Raido läks Tallinna oma sõbrale appi ühte objekti lõpetama. Kuna tal oli seal vabaaega omajagu, siis ta mõtles, et kutsuks minu Tallinna. Kell oli pool kümme hommikul, kui ta helistas. Mina mõtlesin natukene ja siis helistasin tagasi ning teatasin, et lähen. Raido ütles, et kui ta kõne ära pani, siis käis tal peast nõks läbi. "Sel hetkel mõistsin, et see inimene on see õige!".

Sealt see asi edasi arenema hakkaski :)Esimene suudlus..

See on midagi, mis jääb meie kahe saladuseks!

Võime öelda nii palju, et kuupäeva teame mõlemad ning see suudlus oli oodatud ja pisut ka noritud ..Meist sai paar

Meist sai paar: 16. oktoober 2011

Seda nii öelda algukuupäeva oli meil raske määrata. Raido palus ametlikult Kreetet oma tüdrukuks 18. detsembril 2011. Ta läks Kreetele bändiproovi vastu ja tõi suure kimbu roose ning küsis siis viisakalt, kas neiu hakkab tema tüdrukuks. Ta kõlas tol hetkel nagu väike poiss, kuid see tegigi asja armsaks.

Siis me hakkasime mõtlema, et millal meie aastapäev peaks olema. Ametlik küsimus tuli küll detsembris, kuid me olime juba mõnda aega enne seda paar olnud. Otsustasime, et selleks kuupäevaks saab 16. oktoober ja seda just sellepärast, et siis avaldas Raido esimest korda armastust. Ka see oli omamoodi olukord, sest nimelt olime sõbranna sünnipäeval Suure-Jaani postimajas ja jäime ka sinna ööbima. Probleem oli selles, et absoluutselt kõik toad olid rahvast täis, seega magamistubadesse aset polnud. Kuid meie hätta ei jäänud! Leidsime madratsi ning viisime selle vannituppa ja seal põrandal siis Raido esimest korda armastust avaldaski. Kummaline koht ja olukord, kuid täpselt meie moodi - eriline!Me kolisime kokku

Hakkasime koos elama: 2. aprill 2015

2. aprill 2015 on ametlik kokkukolimise kuupäev. Samas juba aastaid varem veetsin vaheajad, nädalavahetused alati seal. Kuid sellel aprillikuu teisel päeval tulin täiesti Tartust ära ja viisin oma asjad Lepakingu villase :)Peiu vanematega kohtumine

Raido vanematega ei olnudki mul esimese kohtumise närveerimist, sest olime Raidoga juba ammu sõbrad ning olin ka seal enne käinud. See suhtlemine tuli kuidagi lihtsalt ja üleminek poja sõbrannast miniale oli sujuv :)Kuidas Ta palus kätt...

See sündmus leidis aset: Kõidama.

See ilus päev: 9. oktoober 2014

Kuidas Ta palus mu kätt..: Päev algas täiesti tavaliselt. Ärkasin Tartus, käisin koolis ära ning istusin õhtul auto peale, et tulla Viljandi. Raidol lõppes kell 19 tööpäev ja mina jõudsin ka umbes sellisel ajal - nagu tavaliselt. Kui kokku saime, siis käisime ostsime poest head ja paremat, sest õhtul oli Eesti koondise jalgpallimäng ning plaanisime mõnusalt teleka ette maanduda. Kui tavaliselt läheme me neljapäeviti ikka Vastemõisa, siis seekord pidime minema Kõidamale (mu vanemate koju), sest vanemad olid Inglismaal ning vaja oli kütta ahju ja anda kassile süüa.

Kui jõudsime kohale, siis läksin kiirelt tuppa, viskasin koti põrandale ja mõtlesin minna kiirelt alla keldrisse, et tuli ahju panna, sest see põleb jube kaua. Tuba oli pime, kuid märkasin, et laual on lilled, vein ja pokaalid. Lilli ma esialgu täpsemalt ei näinudki, sest emal on tavaliselt nagunii lilled vaasis, kuid muu kompott jäi kohe silma. Ütlesin veel kõva häälega: "Ohoo!", ise peas mõtlesin, et ju emps on tänutäheks meile veini jätnud. Kui tule põlema panin, siis märkasin, et minu ees põlvitab mu armas Raidoke. Ma ei saanud midagi aru. Päris ausalt! Ma ei oleks tulnud sellise asja pealegi, sest me tulime ju koos Viljandist ja ta oli päev otsa tööl! Ahmisin õhku, küsimust mäletan vaevu. Vaatasin segaduses ringi ja langesin oma karvasele mõmmile kaela ning poetasin pisarad. Lõpuks ta pidi küsima, et kas ma talle ikka vastan ka. Ilmselgelt oli see vastus jaatav!

See kõik oli mulle ikka väga suur üllatus. Pulmi tegelikult planeerisime juba enne ettepanekut. Ma ütlesin talle ka, et sõrmuseid on ta mulle kinkinud küll ja et pole mõtet ju oma raha raisata. Las ta jääb niisama, jah-sõna on ta ju saanud. Ta ikka leidis, et peaks põlvele laskuma. Ütlesin siis talle, et mulle serenaadi pole vaja. Kõige tähtsam on see, et see tuleks südamest ja et oleks ootamatu. Ja just seda see oli! Täiesti suurepärane üllatus! :) Vein oli kõige magusam, sõrmus kõige kauneim, mees kõige parem ja isegi roosikimp hoidis südamekuju. Hiljem hakkasin mõtlema ning avastasin, et ta tekitas meie perre väikese traditsiooni. Nimelt minu isa tegi emale ettepaneku ka ema vanematekodus. Loodan, et ka meie abielu on sama suurepärane ja kauapüsiv kui neil! :)

Naerame ikka, et meil käivad kõik asjad tagurpidi. Kõige pealt panime plaani paika, kohad kinni. Siis tehti ettepanek ja kõige viimaks käis Raido kosjas.Pulmakuupäev

Kui pulmaplaanid olid kindlalt paigas, siis hakkasime mõtlema kuupäevale. Olime kindlad, et tahame oma pulmi teha just suvel. Eelistasime juulikuud, sest siis on tavaliselt kaunilt päikseline, soe ja pole nii vihmane. Mõtlesime, et mõnus oleks oma pidu teha Viljandi folgi paiku. Leppisime omavahel kokku, et kuupäevaks saab ilus 25.

Leidnud sobiva peopaiga, selgus, et nendel on maja sel kuupäeval broneeritud. Kuna koht meile meeldis, siis otsustasime, et muudame kuupäeva. Kaalusime mitmeid variante, kuid jäime 18. juuli juurde.

Paljudes blogides räägitakse, kuidas kuupäev on paaride jaoks tähendusrikas. Meie aastapäev on aga hoopis oktoobris ja seega ei saanud seda kuidagi meiega seostada. Siis hakkasin arvutama. 1 + 8 = 9. See on minu lemmiknumber alati olnud. Kusjuures mu sünnikoduuks on just sellenumbriline ja nimekirjades olen ka tihti sattunud üheksandaks. Ka horoskoop leiab, et number 9 peaks mulle õnne tooma. 8 - 1 = 7. See on jällegist Raido jalkasärgi tähis ja ka tema lemmiknumber ning seda ka horoskoobi järgi.

Kui üldiselt mulle matemaatika eriti ei meeldi, siis see arvutamine tekitas küll hea tunde. Saime ka oma kuupäevale tähenduse ja nüüd ootame õhinal! :)
Kui soovid alati saada e-maili, kui seda kodulehte muudetakse, siis palun sisesta siia oma e-mail!